A759BQ226M1HAAE075
DigiKeys produktnummer
399-A759BQ226M1HAAE075-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759BQ226M1HAAE075
Beskrivning
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 75mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759BQ226M1HAAE075 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
28 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
560 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
22 µF
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C