B14B-XADSS-N(LF)(SN)
B14B-XADSS-N(LF)(SN)
B14B-XADSS-N
DigiKeys produktnummer
455-B14B-XADSS-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B14B-XADSS-N
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.5MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,098" (2,50mm)
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,138" (3,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,398" (10,11mm)
Kontaktform
Cirkulär
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Strömklassning (Ampere)
3A
Stil
Spänningsvärde
250V
Sammankopplade stackhöjder
13,8mm