B10B-XADSS-N(LF)(SN)
B10B-XADSS-N(LF)(SN)
B10B-XADSS-N
DigiKeys produktnummer
455-2002-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B10B-XADSS-N
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B10B-XADSS-N Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,138" (3,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,398" (10,11mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Natural
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
3A
Stil
Spänningsvärde
250V
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
13,8mm