7240BP15B2000002E
DigiKeys produktnummer
712-7240BP15B2000002ETR-ND - Remsa och spole (TR)
712-7240BP15B2000002ECT-ND - Remsbit (CT)
712-7240BP15B2000002EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
7240BP15B2000002E
Beskrivning
CER FILTER 7.24GHZ BAND PASS
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7,24GHz center Bandpassfilter Keramiska filter 2 GHz 50Ohm 0805 (metrisk 2012), 4 PC-öron
Kategori
Införingsförlust
2,5dB
Tillverkare
Johanson Technology Inc.
Filtertyp
Bandpassfilter
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012), 4 PC-öron
Frekvens
7,24GHz center
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans
50Ohm
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Bandbredd
2 GHz