IXTT20P50P
IXTT20P50P
DigiKeys produktnummer
238-IXTT20P50P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXTT20P50P
Beskrivning
MOSFET P-CH 500V 20A TO268
Tillverkarens standardleveranstid
37 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 500 V 20 A (Tc) 460W (Tc) Ytmontering TO-268AA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IXTT20P50P Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
103 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
5120 pF @ 25 V
Effektförlust (max)
460W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
500 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-268AA
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
450mOhm vid 10A, 10V