IXTK32P60P
DigiKeys produktnummer
238-IXTK32P60P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IXTK32P60P
Beskrivning
MOSFET P-CH 600V 32A TO264
Tillverkarens standardleveranstid
37 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 600 V 32 A (Tc) 890W (Tc) Genomgående hål TO-264 (IXTK)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IXTK32P60P Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
196 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11100 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
890W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-264 (IXTK)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
350mOhm vid 16A, 10V