IRLML0060TRPBF
DigiKeys produktnummer
IRLML0060TRPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
IRLML0060TRPBFCT-ND - Remsbit (CT)
IRLML0060TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRLML0060TRPBF
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 2.7A SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 2,7 A (Ta) 1,25W (Ta) Ytmontering Micro3™/SOT-23
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IRLML0060TRPBF Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 25µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
2.5 nC @ 4.5 V
Serie
Vgs (Max)
±16V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
290 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1,25W (Ta)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
Micro3™/SOT-23
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
92mOhm vid 2,7A, 10V