IPT017N12NM6ATMA1
DigiKeys produktnummer
448-IPT017N12NM6ATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-IPT017N12NM6ATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-IPT017N12NM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPT017N12NM6ATMA1
Beskrivning
OPTIMOS 6 POWER-TRANSISTOR,120V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 120 V 29A (Ta), 331A (Tc) 3W (Ta), 395W (Tc) Ytmontering PG-HSOF-8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 275µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
141 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11000 pF @ 60 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
3W (Ta), 395W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
120 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-HSOF-8
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
8V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,7mOhm vid 150A, 10V