IAUCN08S7N013ATMA1
DigiKeys produktnummer
448-IAUCN08S7N013ATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-IAUCN08S7N013ATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-IAUCN08S7N013ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IAUCN08S7N013ATMA1
Beskrivning
MOSFET_(75V 120V(
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 274A (Tj) 219W (Tc) Ytmontering PG-TDSON-8-53
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,2V vid 130µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
116 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8402 pF @ 40 V
Effektförlust (max)
219W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TDSON-8-53
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,3mOhm vid 88A, 10V