PSMN4R2-80YSEX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
N-kanal 80 V 170 A (Tc) 294W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
PSMN4R2-80YSEX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN4R2-80YSEXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN4R2-80YSEXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN4R2-80YSEXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN4R2-80YSEX
Beskrivning
PSMN4R2-80YSE/SOT1023/4 LEADS
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
110 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8000 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
294W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,2mOhm vid 25A, 10V