PSMN4R2-80YSEX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSMN4R2-80YSEX |
Beskrivning | PSMN4R2-80YSE/SOT1023/4 LEADS |
Tillverkarens standardleveranstid | 26 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 80 V 170 A (Tc) 294W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 3,6V vid 1mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 110 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8000 pF @ 40 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 294W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 80 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning LFPAK56, Power-SO8 |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 4,2mOhm vid 25A, 10V |