IAUA180N10S5N029AUMA1
DigiKeys produktnummer
448-IAUA180N10S5N029AUMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-IAUA180N10S5N029AUMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-IAUA180N10S5N029AUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IAUA180N10S5N029AUMA1
Beskrivning
MOSFET_(75V 120V( PG-HSOF-5
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 180A (Tj) 221W (Tc) Ytmontering PG-HSOF-5-4
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IAUA180N10S5N029AUMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,8V vid 130µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
105 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
7673 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
221W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-HSOF-5-4
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,9mOhm vid 90A, 10V