BSC028N06NSATMA1
DigiKeys produktnummer
BSC028N06NSATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
BSC028N06NSATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
BSC028N06NSATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSC028N06NSATMA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 23A/100A TDSON
Tillverkarens standardleveranstid
61 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 23 A (Ta), 100 A (Tc) 2,5W (Ta), 83W (Tc) Ytmontering PG-TDSON-8-7
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BSC028N06NSATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,8V vid 50µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2700 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,5W (Ta), 83W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TDSON-8-7
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,8mOhm vid 50A, 10V