FX30B-5S-3.81DS
DigiKeys produktnummer
H122224-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-5S-3.81DS
Beskrivning
CONN RCPT 5POS 0.15 GOLD PCB R/A
Detaljerad beskrivning
5 Positioner Uttag Kontakt 0,150" (3,81mm) Genomgående hål, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX30B-5S-3.81DS Modeller
Isoleringshöjd
0,433" (11,00mm)
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Kontakttyp
Honbladuttag
Stil
Kort till kort
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V