FX30B-5P-3.81DSA20
DigiKeys produktnummer
H122204-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-5P-3.81DSA20
Beskrivning
CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 5 positioner 0,150" (3,81mm)
EDA-/CAD-modeller
FX30B-5P-3.81DSA20 Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,559" (14,20mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
20mm
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)