FX30B-3P-7.62DSA20
DigiKeys produktnummer
H124997-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-3P-7.62DSA20
Beskrivning
CONN HEADER VERT 3POS 7.62MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 3 positioner 0,300" (7,62mm)
EDA-/CAD-modeller
FX30B-3P-7.62DSA20 Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,559" (14,20mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
15A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
20mm
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)