FX30B-5P-3.81DSA30
DigiKeys produktnummer
H122212-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX30B-5P-3.81DSA30
Beskrivning
CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 5 positioner 0,150" (3,81mm)
EDA-/CAD-modeller
FX30B-5P-3.81DSA30 Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,953" (24,20mm)
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
30mm
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)