FX23L-60S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
FX23L-60S-0.5SV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23L-60S-0.5SV
Beskrivning
CONN RCPT
Detaljerad beskrivning
64 (60 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23L-60S-0.5SV Modeller
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,228" (5,80mm)
Antal positioner
64 (60 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)