FX23L-20S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
26-FX23L-20S-0.5SV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23L-20S-0.5SV
Beskrivning
CONN RCPT
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24 (20 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX23L-20S-0.5SV Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, plocka och placera
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,228" (5,80mm)
Antal positioner
24 (20 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)