FX23-60S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H125050-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-60S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 60POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
64 (60 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23-60S-0.5SH Modeller
Kategori
Antal rader
2
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,287" (7,30mm)
Antal positioner
64 (60 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)