FX23-60P-0.5SV20
DigiKeys produktnummer
H125045-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-60P-0.5SV20
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
64 (60 + 4 ström) Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23-60P-0.5SV20 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Antal positioner
64 (60 + 4 ström)
Höjd över kort
0,703" (17,85mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)