FX23-40S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H125049-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-40S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 40POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
44 (40 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23-40S-0.5SH Modeller
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,287" (7,30mm)
Antal positioner
44 (40 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)