FX23-40S-0.5SV
FX23-40S-0.5SV
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX23-40S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
H125053-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-40S-0.5SV
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
44 (40 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23-40S-0.5SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Höjd över kort
0,268" (6,80mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)