FX23-20S-0.5SV(20)
DigiKeys produktnummer
26-FX23-20S-0.5SV(20)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX23-20S-0.5SV(20)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX23-20S-0.5SV(20)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-20S-0.5SV(20)
Beskrivning
CONN RCPT
Detaljerad beskrivning
24 (20 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,268" (6,80mm)
Antal positioner
24 (20 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)