FX20-60S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
H12037-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-60S-0.5SV
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX20-60S-0.5SV Modeller
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Höjd över kort
0,327" (8,30mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)