FX20-60P-0.5SV20(10) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 33
Datablad
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX20-60P-0.5SV20(10)
DigiKeys produktnummer
FX20-60P-0.5SV20(10)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-60P-0.5SV20(10)
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD 0.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX20-60P-0.5SV20(10) Modeller
Kategori
Stigning
0,020" (0,50mm)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Antal rader
2
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Mjuklodsretention
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,717" (18,21mm)