FX20-60P-0.5SV20
DigiKeys produktnummer
H12038-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-60P-0.5SV20
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX20-60P-0.5SV20 Modeller
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Höjd över kort
0,717" (18,21mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)