FX18-60P-0.8SV(11)
DigiKeys produktnummer
FX18-60P-0.8SV(11)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-60P-0.8SV(11)
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX18-60P-0.8SV(11) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,341" (8,65mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)