FX18-60S-0.8SH
FX18-60S-0.8SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-60S-0.8SH
DigiKeys produktnummer
H11873-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-60S-0.8SH
Beskrivning
CONN RCPT 60POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-60S-0.8SH Modeller
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,374" (9,50mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)