FX18-60S-0.8SV20
DigiKeys produktnummer
H12011-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-60S-0.8SV20
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-60S-0.8SV20 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Höjd över kort
0,648" (16,46mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)