FX18-100P-0.8SH
DigiKeys produktnummer
H11999-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-100P-0.8SH
Beskrivning
CONN HDR 100POS R/A SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering, högervinklad Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX18-100P-0.8SH Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,374" (9,50mm)
Antal positioner
100
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)