FX11LA-80P/8-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H10769-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX11LA-80P/8-SV(71)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX11LA-80P/8-SV(71) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, jordplatta, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
2mm
Antal positioner
80
Höjd över kort
0,075" (1,90mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)