FX11LA-140S-SV
FX11LA-140S-SV
FX11LA-140S-SV
DigiKeys produktnummer
H2544-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX11LA-140S-SV
Beskrivning
CONN RCPT 140POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX11LA-140S-SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
2mm
Antal positioner
140
Höjd över kort
0,065" (1,65mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)