FX11LB-140P-SV
FX11LB-140P-SV
FX11LB-140P-SV
DigiKeys produktnummer
H2540-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX11LB-140P-SV
Beskrivning
CONN HDR 140POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX11LB-140P-SV Modeller
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
2mm
Antal positioner
140
Höjd över kort
0,075" (1,90mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)