FX10B-80S/8-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H11236-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10B-80S/8-SV(71)
Beskrivning
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10B-80S/8-SV(71) Modeller
Egenskaper
Jordplatta, mjuklodsretention
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm
Antal positioner
80
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)