FX10A-80P/8-SV(91)
DigiKeys produktnummer
H11240TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11240CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-80P/8-SV(91)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-80P/8-SV(91) Modeller
Egenskaper
Kortguide, jordplatta, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Antal positioner
80
Höjd över kort
0,138" (3,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)