FX10A-80P/8-SV1(71)
FX10A-80P/8-SV1(71)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10A-80P/8-SV1(71)
DigiKeys produktnummer
H11245-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-80P/8-SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-80P/8-SV1(71) Modeller
Egenskaper
Kortguide, jordplatta, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm
Antal positioner
80
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)