DF9C-31P-1V(22)
DigiKeys produktnummer
H126091TR-ND - Remsa och spole (TR)
H126091CT-ND - Remsbit (CT)
H126091DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF9C-31P-1V(22)
Beskrivning
CONN HDR 31POS SMD TIN
Detaljerad beskrivning
31 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Tenn
EDA-/CAD-modeller
DF9C-31P-1V(22) Modeller
Kontaktytbehandling
Tenn
Kontaktyta, tjocklek
39,4µin (1,00µm)
Sammankopplade stackhöjder
4,3mm
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,130" (3,30mm)
Antal positioner
31
Basproduktens nummer
Stigning
0,039" (1,00mm)