DF9B-31S-1V(32)
DF9B-31S-1V(32)
DF9B-31S-1V(32)
DigiKeys produktnummer
H10394TR-ND - Remsa och spole (TR)
H10394CT-ND - Remsbit (CT)
H10394DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF9B-31S-1V(32)
Beskrivning
CONN RCPT 31POS SMD TIN
Detaljerad beskrivning
31 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Tenn
EDA-/CAD-modeller
DF9B-31S-1V(32) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Mjuklodsretention
Kontaktytbehandling
Tenn
Kontaktyta, tjocklek
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4,3mm
Antal positioner
31
Höjd över kort
0,130" (3,30mm)
Stigning
0,039" (1,00mm)