DF9-51P-1V(69)
DigiKeys produktnummer
H10420TR-ND - Remsa och spole (TR)
H10420CT-ND - Remsbit (CT)
H10420DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF9-51P-1V(69)
Beskrivning
CONN HDR 51POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
51 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF9-51P-1V(69) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4,3mm
Antal positioner
51
Höjd över kort
0,130" (3,30mm)
Stigning
0,039" (1,00mm)