Bilden för DF9C-51S-1V(69) är inte tillgänglig
DF9C-51S-1V(69)
DigiKeys produktnummer
DF9C-51S-1V(69)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF9C-51S-1V(69)
Beskrivning
CONN RCPT 51POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
51 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF9C-51S-1V(69) Modeller
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Sammankopplade stackhöjder
4,5mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,130" (3,30mm)
Antal positioner
51
Basproduktens nummer
Stigning
0,039" (1,00mm)