DF63W-4EP-3.96C_Side-B
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63W-4EP-3.96C
DigiKeys produktnummer
H125118-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63W-4EP-3.96C
Beskrivning
CONN PLUG HSG 4POS 3.96MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,156" (3,96mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF63W-4EP-3.96C Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Radmellanrum
0,173" (4,40mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Egenskaper
Vattentät (ihopkopplad)
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Stigning
0,156" (3,96mm)