DF63-5P-3.96DSA
DigiKeys produktnummer
H124964-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63-5P-3.96DSA
Beskrivning
CONN HEADER VERT 5POS 3.96MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 5 positioner 0,156" (3,96mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF63-5P-3.96DSA Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasphållare
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,150" (3,81mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,394" (10,00mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-105°C