DF63M-4P-3.96DSA
DigiKeys produktnummer
H126551-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63M-4P-3.96DSA
Beskrivning
CONN HEADER VERT 4POS 3.96MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 4 positioner 0,156" (3,96mm)
EDA-/CAD-modeller
DF63M-4P-3.96DSA Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,138" (3,50mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,394" (10,00mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Påse
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, glödtrådskompatibel
Arbetstemperatur
-55°C-105°C