DF63-5S-3.96C
DigiKeys produktnummer
H124967-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63-5S-3.96C
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 5POS 3.96MM
Detaljerad beskrivning
5 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,156" (3,96mm)
EDA-/CAD-modeller
DF63-5S-3.96C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,156" (3,96mm)