DF60F-2EP-10.16C är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 80
Datablad
2 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,400" (10,16mm)
DF60F-2EP-10.16C
DigiKeys produktnummer
26-DF60F-2EP-10.16C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60F-2EP-10.16C
Beskrivning
IN-LINE PLUG, 2 POS., 1 ROW, 10.
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Stigning
0,400" (10,16mm)
Tillv.
Antal rader
1
Serie
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Förpackning
Påse
Kontaktterminering
Crimp
Artikelstatus
Aktiv
Fästtyp
Hasphållare
Kontaktdonstyp
Färg
Svart
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-105°C