DF57H-2S-1.2C
DF57H-2S-1.2C
DF57H-2S-1.2C
DigiKeys produktnummer
H12101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-2S-1.2C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 2POS 1.20MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag White 0,047" (1,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF57H-2S-1.2C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Svänglås
Artikelstatus
Aktiv
Färg
White
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,047" (1,20mm)