DF57H-2P-1.2V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF57H-2P-1.2V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF57H-2P-1.2V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF57H-2P-1.2V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-2P-1.2V(51)
Beskrivning
CONN HDR 2POS 1.2MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 2 positioner 0,047" (1,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF57H-2P-1.2V(51) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Svänglås
Serie
Isoleringshöjd
0,055" (1,40mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honblad
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C