DF57H-2S-1.2C(08)
DigiKeys produktnummer
H126069-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-2S-1.2C(08)
Beskrivning
CONN RCPT HSG 2POS 1.20MM
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Natural 0,047" (1,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF57H-2S-1.2C(08) Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Aktiv
Färg
Natural
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,047" (1,20mm)