DF57H-2P-1.2V(21)
DigiKeys produktnummer
H12102TR-ND - Remsa och spole (TR)
H12102CT-ND - Remsbit (CT)
H12102DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-2P-1.2V(21)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 2POS 1.2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 2 positioner 0,047" (1,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF57H-2P-1.2V(21) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Svänglås
Serie
Isoleringshöjd
0,055" (1,40mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Honblad
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal rader
1
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-35°C-85°C